czwartek, 5 stycznia 2012

"Stokrotki"

     Oglądają codziennie masę innych blogów nie da się nie powielić czyjegoś pomysłu. Tak właśnie było w przypadku moich "stokrotek". Gdzieś, kiedyś widziałam podobny motyw kwiatka ( czyli mojego dolnego elementu kolczyków ), ale był on wykorzystany chyba jako broszka. Nie pamiętam już gdzie dokładnie go widziałam, a poszukiwania oryginału nie przyniosły żadnego rezultatu. Mimo to chciała bym podziękować za inspirację autorce owej wspomnianej prze zemnie broszki, która przyczyniła się poniekąd do stworzenia "stokrotek". Jeśli uda mi się odnaleźć pierwowzór to na pewno dorzucę linka z adresem strony. 
     I tak oto całkiem nie dawno powstały sutaszowe kolczyki - "stokrotki". Jak widać są w odcieniach fioletu i różu. Jako głównego kamienia użyłam  fossili oceanicznego, a za uzupełnienie kompozycji posłużyły mi różne rodzaje koralików Toho i Jablonex. Całość została starannie podszyta, bardzo cieniuteńkim, sztucznym zamszem i zawieszona na otwartych, prostych biglach ze srebra próby 925.  Efektowne i eleganckie kolczyki mają długość 6,5 cm. ( razem z biglami 8 cm. ). Są bardzo leciutkie i idealnie dyndają w uszach.
     Jeśli kolczyki się spodobały, to zapraszam do komentowania, a jeśli nie, to i tak wszelkie Wasze uwagi są mile widziane.1 komentarz:

  1. Dziękuję za zaproszenie, z przyjemnością będę odwiedzać Twój blog Maximo. Lubię ręcznie robioną biżuterię, sutasz bardzo mi się podoba, ale najbardziej te lniane naszyjniki.
    Kiedyś, gdzieś... takie widziałam, nie wiem w czyim wykonaniu, ale nadal mam je w pamięci. Twoje są przepiękne !!!

    OdpowiedzUsuń